IPS e.max® литиев дисиликат и циркониеви конструкции: 24-25.04.2020

Event date: 24.04.2020 - 25.04.2020Categories:

курс, практическиТЕМА: CDT Michele Temperani: Господарят на безметалните IPS e.max® литиев дисиликат и циркониеви конструкции

КУРС ЗА НАПРЕДНАЛИ

ДАТА: 24 – 25.04.2020 (Петък и Събота)

ВОДЕЩ: Микеле Темперани

МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ: София, бул.България 60, вх.В, ет.6, МТЛЗ „Бистрев Груп“ от 09:00 ч.

ТАКСА УЧАСТИЕ: 1170 лв. ( 600€ ) без ДДС

ЗА ЗАПИСВАНЕ: Яница Маджарова, търговски представител Ivoclar Vivadent – тел. +359 898 401 519

ПРОГРАМА
IPS e.max литиев дисиликат и цирконий предлагат ненадминати естетически възможности за създаване на изключителни естетични реставрации, независимо от техниката на производство. В този практически курс ще бъдат изработени един централен резец, един латерален резец и един канин основно с материалите на IPS e.max.
Върху двете пресовани стъклокерамични кепета и циркониевата корона ще се нанася керамика IPS e.max Ceram, като ще бъдат използвани и допълнителни маси за индивидуализиране на цвета като – IPS e.max Ceram “Power Dentin”, IPS e.max Ceram “Selection” и IPS Ivocolor, използвайки техника за послойно нанасяне.
В допълнение към това е 6 членен PMMA мост, върху който участниците ще приложат и хармонизират естетическите концепции и текстура.
По време на всяка фаза ще бъдат демонстрирани и обяснени фотографски техники и съвети, както и как най-добре да се създаде мултимедийно представяне на случая.
Курсът ще бъде завършен със съвети и трикове, които ще ви помогнат гарантирано постигане на ефикасни и ефективни процедури в естетичната стоматология.

Следните теми ще бъдат разгледани в курса:

  • Презентация- представяне на системните компоненти;
  • Опции за оцветяване
  • Контрол на абсорбция и рефлекция на светлината
  • Прилагане на различни транслуцентни маси
  • Изпичане на керамика
  • Оформяне и оцветяване с помощта на добавъчна техника на послойно нанасяне
  • Текстура – имитация на натуралната зъбна повърхност
  • Глазура/коректурно печене
  • Механично полиране за постигане на необходимия блясък на повърхността

Изисквания – Участниците трябва да донесат:

  • Малка лична селекция от инструменти за моделиране и обработка на керамика
  • Фрези за пластмаса и фрези за керамика
  • Много тънък диамантен диск
  • Палитра / Плочка

По желание:

  • Лаптоп / компютър с инсталирана програма PowerPoint или Keynote
  • 35-мм цифрова камера с макро обектив (105 мм) и макро светкавица

Необходимите модели и материали ще бъдат предоставени на място.

 

Post navigation